Blog

2018 Yılı Türkiye’de Havacılık Organizasyonları

17 Eylül 2019

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de havacılık organizasyonlarının sayısı artmaya başladı. Bu yazımda sizlere 2018 yılının ikinci yarısında düzenlenecek havacılık organizasyonları ve tarihleri hakkında sırasıyla bilgi vereceğim.

• Uluslararası Kapıkaya Outdoor Extreme Fest / 25-29 Temmuz 2018

Çeşitli spor dallarını aynı ortamda birleştirerek ulusal ve uluslararası birçok sporcuyu ve doğa severi her yıl temmuz ayında bir araya getiren Kapıkayafest “Doğayı Yaşat Sporu Yaşa” sloganıyla bu yıl ikinci kez düzenlenecektir. Doğa ile iç içe olan bu etkinlikte trekking , jetski , kano vb sınırsız yan etkinlik garantisi var.
Bu yıl 25-29 Temmuzda düzenlenecek etkinlik hakkında aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

Websitesi : http://kapikayafest.com

• Troy Airfest /07-08-09 Eylül 2018

7-8-9 Eylül 2018 tarihinde Ayvacık Assos’ta Ati Havacılık pistinde gerçekleştirilecek olan 2.Troy Air Fest bu sene hedefini şu şekilde tanımlıyor ; geçen yıl uçurulan çocuk sayısını daha da arttırmak, yurt dışından hava araçlarının gelmesi ile Dünya havacılığına Türkiye’yi tanıtmak. Bu senede bolca çocuğun hayallerine dokunacak olan etkinliğin uçuş kayıtları için aşağıdaki numaraların aranması gerekiyor.

Bu organizasyon ile bu sene yapımı tamamlanan ATİ HAVACILIK pistide görücüye çıkacaktır.

Başvuru için mesaj ile müracaat edebilirsiniz. Tel: 0 532 174 60 17
https://www.facebook.com/troyairfest/

• Mysia Airfest / 08-09 Eylül 2018

Edremit Körfezde düzenlenen organizasyonun hersene +50.000 izleyicisi vardır. Ara verilen bu etkinlik bu sene 08-09 Eylül 2018 tarihlerinde planlanıyor. Edremit sahilde ( Akçay-Burhaniye ) uçakların geçişini ve akrobasi gösterisini konu alan organizasyon bu yıl eylül ayında yapılacaktır. Organizasyona akrobasi ekipleri yanı sıra Solotürk ve Türkyıldızlarının katılımıda planlanmaktadır.

Organizasyon Klibi;
https://www.youtube.com/watch?v=3jDYRhi3InM&t=151s

• Sivrihisar Hava Gösterileri / 15-16 Eylül 2018

SHG AIRSHOW Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi (Eskişehir), Necati Artan Tesislerinde 15-16 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecektir. Geçmişte yaptığı organizasyonlar ile kendini kanıtlayan SHG AIRSHOW bu senede farklı branşta birçok hava aracının geçişine ve gösterisine şahit olacaktır.

Websitesi : https://www.shgairshows.com

• Adana Flyin / 6-7 Ekim 2018

Adana’da düzenlenen organizasyona 2017 yılında +40 Pilot ve +1500 izleyici katılmıştır. Bu organizasyon yarışma amacıyla düzenlenmektedir. Pilotlar gösterilen hedefe uçakları ile hassas inişler yaparak aldıkları puanlar sonucunda dereceye girmektedir. Bu yıl 6-7 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecektir.

Not : Hassas iniş yapacak pilotların, kebap dumanına dikkat etmesi önerilir.

Websitesi : adanaflyin.com

• TEKNOFEST İSTANBUL / 20-23 Eylül 2018

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.
TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, tamamlandığında Avrupa’nın en büyük havalimanı olması beklenen İGA İstanbul Yeni Havalimanı alanında gerçekleşecektir.
Türkiye’de en fazla akrobasi ekibinin katılacağı etkinlik olarak beklediğim organizasyon ile ilgili dev süprizler kısa süre içerisinde açıklanacaktır.

Websitesi : teknofest.org

  • Ahmet Özkaya